Yurt içi ve yurt dışından Görüntü Arşivleme ve İletişim Sistemi (PACS- Picture Archiving Communication Systems) üzerinden GOFICS’e ulaştırılan hasta verileri ve görüntüleri, uzman hekimlerimiz tarafından en hızlı şekilde değerlendirilir.

GOFICS markası adı ve standardıyla dünyanın çeşitli kıtalarında hizmet vermesi planlanan görüntüleme merkezlerinde yapılan her tıbbi işlem verisi, GOFICS raporlama merkezine online ulaştırılır.

Hasta verileri ve görüntüleri GoFICS raporlama merkezinde radyoloji branşının saygın hekimleri tarafından incelenerek raporlanır ve bu raporlar ilgili merkeze online halde geri

gönderilir. Ana merkeze ulaştırılan hasta verileri 10 yıl boyunca gizlilik içinde saklanır.

 

PACS Nedir?

Kağıt baskıyı ortadan kaldıran PACS sistemleri sayesinde aynı sağlık merkezinde çekilen görüntülere anında erişim sağlanabilmektedir. PACS uzaktan erişime olanak sağlar. Geleneksel yöntemlerle mümkün olmayacak sağlık merkezi dışından görüntülere erişebilmeyi ve raporlayabilmeyi mümkün hale getirir. Farklı coğrafyalarda bulunan hekimler aynı görüntülere ve aynı bilgilere aynı anda ulaşabilmektedirler.

Kısaca PACS; radyolojik görüntülerin saklanması, geri çağrılması, dağıtımı ve sunumu için kullanılan yazılım ya da ağlara verilen isim olarak tanımlanır.

GOFICS is a Sıla Group Company.
Designed by Pratikel