Afrika’nın tüm başkentlerinde kurulmayı planlayan, profesyonel şartlarda tıbbi görüntüleme hizmeti verecek olan GOFICS, Senegal’de büyük ilgi gördü.

Ağustos ayı içinde Senegal’e ziyarette bulunan Sıla Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İhsan Şahin, ülkenin Başbakan Yardımcısı, Parlamento üyeleri, Enerji Bakanı, Sağlık Bakanlığı yetkilileri, sivil toplum liderleri ve sağlık kuruluşu yöneticileri ile bir araya geldi.

GOFICS ile ilgili bilgi paylaşımında bulunan Dr. İhsan Şahin, “Senegal’de başta Dakar olmak üzere en az 5 şehirde GOFICS şubesi kurulması için somut teklifler aldık. Değerlendirme aşamasındayız. Teknik ve ticari anlamda araştırmalarımız devam ediyor, uygun olması durumunda hizmet sunumumuz başlayacaktır. Temaslarımızda, Afrika’da GOFICS yapılanmasına ilişkin merak edilen tüm hususları konuştuk. Merkezi Türkiye’de olan, ürün ve hizmetlerini franchising yoluyla tüm dünyaya ulaştıran bu yeni yapının sağlayacağı kolaylıkları tek tek anlattık. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulunun (DEİK) Senegal İş Konseyi olarak hedefimiz ilk merkezimizi Senegal’de kurmaktır” diye konuştu.

 

“Hedefimiz 2020 senesinde  20 Şubeye ulaşmak”

Dr. Şahin, GOFICS’in franchising işlemleri için gelen talepleri değerlendirdiklerini belirterek şöyle devam etti:

“Şu ana kadar Benin, Senegal, Ruanda’da çalışmalarımız oldu, bu lokasyonlarda şubelerimiz açılacak. Hedefimiz 2020 yılına kadar Afrika’nın en az 20 merkezinde GOFICS’in franchising şubelerini kurmaktır. GOFICS’in teknolojik altyapısını belirledik. Bu altyapı için çok ciddi emek ve sermaye yatırımımız sözkonusu… Öyle ümit ediyoruz ki, önümüzdeki ay itibariyle GOFICS dijital altyapısı ile yeni teknoloji üssünde faaliyetlerine başlıyor.

Kurduğumuz merkezimiz tüm dünyayı besleyecek altyapıya sahip. Bu organizasyon için ciddi yatırımlarımız var, çok iyi bir ekibe sahibiz.

Afrika kıtasının genelinde yapılan yatırımlar, yatırımcıya yaklaşık 2 / 2,5 yıl arasında geri dönüş sağlıyor. Bu inanılmaz karlı bir yatırım. GOFICS Afrikalı yatırımcıları için son derece cazip; bize gelen talepler de bunu gösteriyor.

Afrika’nın en güzel ülkelerinden biri Senegal, gelişmişlik açısından da diğer Afrika ülkelerine göre ortalamanın üzerinde. Senegal kendine hedefler çizmiş bir ülke, özellikle sağlıkla ilgili hedefleri çok net. Bölgenin sağlık merkezi olmak ve sağlık turizmini geliştirmek niyetindeler. Biz de onlara bu konuda destek vereceğiz. Hem Türkiye’de sağlık turizmi ile ilgili geliştirdiğimiz know-how birikimimizi onlarla paylaşmayı hem de GOFICS Tıbbi Görüntüleme Merkezleri aracılığıyla son derece kaliteli sağlık hizmetini çok daha ucuza sunmayı istiyoruz.”

 

GOFICS İşleyişi Hakkında

Sıla Grup markası GOFICS, başta Afrika olmak üzere dünyanın tüm coğrafyalarında franchising modeliyle tıbbi görüntüleme hizmetleri veren teknolojik bir sistemdir. Bu sistemde başta MRI olmak üzere tomografi, röntgen, mamografi gibi son derece önemli teşhis teknolojileri kullanılmış olacak.

GOFICS, görüntüleme merkezlerini anahtar teslim modeli olarak planlıyor; yani işletmenin mimari dizaynı, işletilmesi, teknolojik cihaz donanımı, kullanıcı eğitimi, teknik bakım ve servisi ile tanıtım, kalite ve akreditasyon, reklam ve pazarlaması gibi tüm süreçlerde, franchising modeliyle, yatırımcılara tıbbi görüntüleme merkezi kuruyor. Açılan merkezde yapılan tıbbi görüntüleme işlemleri, veri halinde, GOFICS raporlama merkezine online ulaştırılıyor. Hasta verileri ve görüntüleri Türkiye Ankara GOFICS raporlama merkezinde radyoloji uzman hekimleri tarafından incelenerek raporlanıyor ve bu raporlar ilgili merkeze online halde geri gönderiliyor. Ana merkeze ulaştırılan hasta verileri 10 yıl boyunca gizlilik içinde saklanıyor.

Bu şekilde tüm insanlar daha güvenilir daha kaliteli görüntüleme hizmetlerini daha hızlı ve daha ucuz maliyetler ile ulaşabilecekler.


GOFICS is a Sıla Group Company.
Designed by Pratikel